Skip to Main Content (Press Enter)
Spartusis pasirinkimas

Toyota ateities vizijos technologijų miestas Woven City ruošiasi atidaryti pirmąjį etapą

Woven City istorija prasidėjo 2018 m., kai Toyota paskelbė apie savo transformaciją į mobilumo bendrovę. Siekdama šią idėją paversti realybe, Toyota bando mobilumą gerinančius technologinius sprendimus, kurie atskleidžia tikrąjį žmonių potencialą. 2021 m. Toyota pradėjo plėtoti naują išmanųjį miestą, kuriame bus kuriama ir bandoma ateities mobilumo vizija.

Miestas, vadinamas Woven City, įsikūręs buvusioje Japonijos automobilių gamintojos Toyota gamykloje Higashi-Fuji (96 km nuo Tokijo), Fudžio kalno papėdėje.

Mieste daugiausia dėmesio skiriama keturiems pagrindiniams mobilumo ramsčiams

Planuojama, kad Woven City gyvens 2 000 gyventojų ir mokslininkų, kurie kurs ir bandys naujoviškus technologinius sprendimus. Šiuo metu baigtas pirmasis miesto etapas ir rengiamasi pirmiesiems bandymams, kurie bus atliekami antrąjį pusmetį. Pirmojo etapo plotas – apie 50 000 kvadratinių metrų, o galutinis projektas užims daugiau nei 700 000 kvadratinių metrų.

Toyota siekia rasti naujų sprendimų, kaip pagerinti keturis pagrindinius mobilumo ramsčius: žmonių, prekių, informacijos ir energijos judėjimą. Buvusioje Toyota gamykloje įkurtame dirbtiniame mieste dėmesys sutelktas į tris pagrindines koncepcijas: gyvosios laboratorijos, orientacijos į žmogų ir nuolat besivystančio miesto.

Ateities technologijos svarstomos net ir energijos naudojimo srityje. Pagrindinis Woven City energijos šaltinis – vandenilis. Panašus sprendimas, tiesa, mažesniu mastu, naudojamas ir Toyota vandeniliniame automobilyje Mirai.

Puikus kūrybiškumo inkubatorius ir bandymų centras

Woven City namai taps naujų technologijų bandymų vieta, pvz., namų robotams. Pastarieji, naudodami dirbtinį intelektą jutiklių pagrindu, padės atlikti kasdienius namų ruošos darbus, tarkime, išnešti šiukšles. Išmaniojo Woven City gatvės bus padalintos į tris dalis: pirmojoje judės autonominės transporto priemonės, antrojoje – pėstieji, o trečiojoje – žmonės su asmeninio mobilumo transporto priemonėmis.

Prekių judėjimui Woven City bandoma naujoji Toyota technologija e-Palette: autonominės transporto priemonės teiks viešojo transporto paslaugas, tačiau su tuo bus susijusios ir mobiliosios parduotuvės bei prekybos automatai. Woven City aplinka suteiks puikių galimybių saugiai ir efektyviai įvairiose srityse diegti automatizuoto vairavimo paslaugas.

Žinoma, Woven City dirbtinio intelekto plėtra daro didelę pažangą, nes juk miesto tikslas – pakylėti autonomines transporto priemones į naują lygį. Transporto priemonėse įrengta naujos operacinės sistemos Arene ir Vision AI, kurios vaizdo duomenų analizę derina su dirbtiniu intelektu. Šis žingsnis padės geriau suprasti žmonių ir objektų judėjimo elgseną, kartu padidinant automatizuotų transporto priemonių saugą.

Woven City taps tikru kūrybiškumo inkubatoriumi realioje ir skaitmeninėje erdvėje, kur saugioje aplinkoje bus sparčiau bandomos naujos technologijos.

Gyventojų ir darbuotojų simbiozė

Woven City suburs žmones, kuriuos domina mobilumo ateitis. Kartu bus kuriami, plėtojami ir tobulinami nauji gaminiai bei paslaugos. Ši socialinės infrastruktūros, mobilumo ir žmonių samplaika suteiks unikalią galimybę išradėjams, gyventojams ir lankytojams sąveikauti su naujomis technologijomis tikrą miestą imituojančioje aplinkoje.

Woven City – tai mobilumo bandymų centras, kuriame inžinieriai ir išradėjai dirbs siekdami reikšmingesnio tikslo – kurti naujus produktus. Išnaudojant dešimtmečius kauptą Toyota gamybos patirtį, Woven City pasiūlys unikalią aplinką, kurioje bus visos priemonės ir paslaugos, reikalingos visuomenės iššūkiams spręsti. Remdamiesi gyventojų atsiliepimais, išradėjai sieks skatinti inovacijas ir kurti geresnį rytojų.

Gyvenamosios aplinkos kūrimas atsižvelgiant į žmones

Woven City pirmojo etapo projektas jau sulaukė pripažinimo už ekologišką ir į žmogų orientuotą dizainą, gerinantį žmonių gyvenimo kokybę. Jis pelnė pirmąjį Japonijoje LEED bendruomenėms skiriamą platininį sertifikatą. Tai – aukščiausio lygio įvertinimas.

Kartu su pirmojo etapo parengiamaisiais darbais pradėta rengti statybvietė, kurioje bus įgyvendinamas antrasis etapas. Remiantis pirmojo etapo žiniomis, bus tobulinami kitų etapų planai ir didinamas miesto funkcionalumas.

Į Woven City bus kviečiami išorės startuoliai, verslininkai, universitetai ir mokslinių tyrimų institucijos dalyvauti 2025 m. vasarą prasidėsiančioje spartinimo programoje.

Užbaigus pirmąjį etapą, į miestą persikels 100 gyventojų

Woven City gyventojams ir lankytojams teks svarbus vaidmuo: kartu su išradėjais dalyvaudami bendroje kūrimo veikloje ir bandydami naujas technologijas, jie prisidės prie viso Woven City potencialo realizavimo ir tvarios visuomenės kūrimo.

Po Woven City oficialaus pristatymo į miestą persikels apie 100 žmonių, daugiausiai – Toyota ir WbyT darbuotojai bei jų šeimų nariai. Bendruomenė palaipsniui plėsis. Planuojama, kad pirmajame etape gyvens apie 360 žmonių, o bendras gyventojų skaičius galiausiai pasieks apie 2 000. Iš pradžių mieste galės lankytis tik projekte dalyvaujančios šalys, vėliau bendroje kūrimo veikloje dalyvauti galės ir plačioji visuomenė.

Miestą įkvėpė Japonijos istorija

Toyota partnerė kuriant Woven City – Danijos architektūros agentūra Bjarke Ingels Group, kuri parengė bendrąjį miesto planą. Pastatai bus daugiausia mediniai, o dalį jų statys robotai.

Dizaino sprendimus įkvėpė Japonijos istorija, įskaitant tradicinius japonų dailidžių metodus ir savo architektūra garsėjančius klasikinius stogus.